Aplikacja ForDrivers zmniejsza ryzyko wypadków na drogach. Czy masz ją już na swoim telefonie?

Masz dość kar, mandatów i sankcji stosowanych przez prawo? Proponujemy Ci alternatywę. Nowy projekt, który nagradza kierowców za rozsądną jazdę. Aplikacja ForDrivers oferuje klientom realne nagrody w zamian za odpowiedzialną jazdę i przestrzeganie wszystkich zasad ruchu drogowego.

Czym jest aplikacja ForDrivers?

ForDrivers to pierwsza na polskim rynku aplikacja mobilna, która zachęca kierowców do jazdy zgodnej z przepisami i zasadami dostosowania prędkości do warunków atmosferycznych. Wykorzystuje gamifikację i całkowicie jest bezpłatna.

Aplikacja jest automatycznie ustawiana, podczas gdy kierowca wsiądzie do samochodu. Rejestruje wszystkie przerwy kierowcy, dystans i prędkość. Oprócz tych informacji mierzy, jak płynnie przyspiesza, hamuje i ogólnie prowadzi samochód.

ForDriversmotywuje do pozytywnej rywalizacji między kierowcami, dzięki czemu pomagają sobie nawzajem w zachowaniu bezpieczeństwa. Kierowcy jeżdżący bezpiecznie mogą rywalizować ze sobą w czasie rzeczywistym i podejmować rzucane im wyzwania, zupełnie jak w aplikacjach dla sportowców amatorów. Ta rywalizacja jest dobra zarówno dla kierowców, jak i dla twórców aplikacji, ponieważ oznacza konkurencję między aplikacjami.

Jak działa aplikacja?

Wszyscy zarejestrowani kierowcy mogą zdecydować się na aktywację programu forDrivers. Jako codzienny asystent jazdy będą zbierać odznaki, gdy zastosują się do poleceń mających na celu promowanie konkretnych zachowań, np. „zwolnij – wjeżdżasz w teren zabudowany”, „warunki pogodowe pogorszyły się – zachowaj ostrożność”, „za długo jedziesz – zrób sobie przerwę”. Zebrane odznaki można wymieniać na nagrody ufundowane przez partnerów programu. Proces zbierania odznak został zautomatyzowany, wystarczy, że będziesz stale korzystać z forDrivers, a Twoje konto będzie na bieżąco aktualizowane.

Dla kierowców program będzie informował o utrudnieniach drogowych, warunkach pogodowych i remontach. Kierowca będzie mógł również w łatwy sposób zarezerwować dogodny przystanek lub interesujące miejsca na trasie i mieć pewność, że preferowany hotel, restauracja lub inne punkty, w których oferowane są usługi, zostaną dobrze wskazane.

Nagrody za bezpieczną jazdę

Aplikacja docelowo będzie również alternatywą dla gromadzenia punktów w ramach programów lojalnościowych. Nie trzeba będzie ich zbierać na tradycyjnych plastikowych kartach wydawanych m.in. przez sieci stacji paliw, banki i sklepy oraz firmy utrzymujące tę formę zachęcania klienta do odwiedzania ich punktów. W ramach jednej aplikacji można będzie zbierać punkty honorowane przez wszystkich partnerów programu i to niezależnie od prowadzonych przez nich własnych systemów lojalnościowych. Dla końcowego użytkownika oznacza to ogromny komfort

„Cieszymy się, że możemy przekazać w ręce kierowców narzędzie zdolne do poprawiania ich nawyków i jednocześnie umożliwiające im zdobywanie cennych nagród. Kwestia bezpieczeństwa powinna być dla wszystkich priorytetem, a jak wiadomo nic nie powoduje większej chęci osiągania określonych celów, jak zdrowa rywalizacja”– mówi Marcin Brysiak, pomysłodawca projektu forDrivers.

Gdzie można pobrać aplikację?

Z ForDrivers korzysta już kilkaset osób, większość aktywnie. Aplikację można pobrać korzystając ze sklepu Google Play bądź bezpośrednio pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.fordrivers.android

________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęć: senivpetro

Materiał źródłowy: osnews.pl, moto.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.