Aplikacje smogowe – pełna kontrola jakości powietrza

Jakość powietrza w Polsce jest zróżnicowana w zależności od regionu. Najbardziej zanieczyszczone powietrze jest w województwie śląskim i małopolskim. Szczególnie zimą i jesienią, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, smog staje się jeszcze bardziej uciążliwy. Jak się przed nim chronić i zadbać o swoje zdrowie? Dobrym sposobem jest aplikacja smog, która pozwoli Ci monitorować jakość powietrza w Twojej okolicy w czasie rzeczywistym.

Aplikacje smogowe

Sytuacja z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce zmienia się znacząco, dlatego warto korzystać z narzędzi do monitorowania stopnia zanieczyszczenia. Zebraliśmy najpopularniejsze aplikacje do monitorowania norm jakości powietrza i informowania nas o ich przekroczeniu. Bez problemu pobierzecie je na swój telefon lub tablet z Apple Store lub Play Google. Dzięki tym aplikacjom zawsze będziesz wiedział, kiedy unikać spacerów i aktywności na świeżym powietrzu.

Kanarek

Ta antysmogowa aplikacja jest popularna w Polsce. Choć interfejs jest dość uproszczony i wizualnie mało atrakcyjny, dobrze spełnia swoje zadanie. Można stworzyć listę ulubionych miejscowości do obserwowania, odczytać dane z czujników na mapach, a także uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji dzięki filtrom analizującym konkretne parametry.

Dużym plusem jest możliwość ustawienia powiadomień, które ostrzegają, gdy jakość powietrza spadnie poniżej określonego poziomu. Dostępny jest również ranking najbardziej zanieczyszczonych miejscowości.

Jakość powietrza w Polsce

Jakość powietrza w Polsce to oficjalna aplikacja na system Android i iOS, która pozwala sprawdzić poziom zanieczyszczeń w Twojej okolicy.

Aplikacja bazuje na informacjach z Monitoringu Środowiska (PMŚ), który zbiera dane z każdego województwa w Polsce. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik ma dostęp do pomiarów z pobliskiej stacji, a także do listy wszystkich miejscowości, w których może monitorować poziom zanieczyszczeń.

Warto wspomnieć o kilku minusach: nie odświeża się automatycznie i podobno czasem się zawiesza. Ale jeśli chcesz łatwy sposób, aby utrzymać karty na jak czyste powietrze jest, to jest zdecydowanie aplikacja dla Ciebie!

Airly

Airly to aplikacja, która ułatwia sprawdzenie jakości powietrza w danym czasie i miejscu. Posiada przyjazny interfejs i wyświetla wszystkie niezbędne informacje w łatwym do zrozumienia formacie.

Wykresy pokazują nam jak zmienia się jakość powietrza w czasie, a także jego aktualny stan. Możemy również wyświetlić mapę Airly, gdzie możemy sprawdzić aktualizacje w czasie rzeczywistym dla różnych miejscowości w Polsce i innych krajach.

Mocną stroną tego programu jest zastosowanie wyrazistych kolorów, które ułatwiają interpretację stanu powietrza na danym obszarze. Im więcej bordowego koloru na mapie, tym gorsza jakość powietrza w danym rejonie. Użytkownicy mają również możliwość tworzenia spersonalizowanych list lokalizacji, które chcą śledzić.

Smog Polska

To prosta w obsłudze aplikacja, która daje Ci ogólne pojęcie o jakości powietrza w Twojej okolicy. Posiada nowoczesne widżety, a także automatyczne powiadomienia, które pozwalają monitorować smog w czasie rzeczywistym. Aktualne informacje pobierane są ze stacji zlokalizowanych w całej Polsce, dzięki czemu można się zorientować, jak źle jest i gdzie prawdopodobnie będzie gorzej.

Plusem jest niewielka ilość wyświetlanych informacji, co ułatwia interpretację odczytów. Dostępny jest również ranking najbardziej zanieczyszczonych regionów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.