Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje energię lasera do niszczenia mieszków włosowych i zapobiegania odrastaniu włosów na ciele.

Procedura może być stosowana na twarzy, szyi, pod pachami, linii bikini, nogach, ramionach, klatce piersiowej i plecach. Depilacja laserowa nóg, depilacja laserowa twarzy i depilacja laserowa bikini są najchętniej wybieranymi zabiegami.

Depilacja laserowa jest stosowana przez dermatologów od ponad 20 lat do trwałego usuwania włosów z różnych obszarów ciała z bardzo wysokim wskaźnikiem sukcesu (ponad 90%).

Depilacja laserowa – jak postępować po zabiegach depilacji laserowej? Porozmawiajmy na temat depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej jest stosunkowo bezpieczny i bezbolesny, ale istnieją pewne skutki uboczne z nim związane. Niektóre osoby mogą doświadczyć uczucia pieczenia lub kłucia podczas zabiegu, ale objawy te powinny ustąpić w ciągu kilku dni po zabiegu. W niektórych przypadkach pacjenci mogą również doświadczyć pewnego zaczerwienienia lub obrzęku wokół leczonego obszaru. To również powinno ustąpić w ciągu kilku dni po zakończeniu leczenia. Po zabiegu depilacji laserowej należy unikać wychodzenia na słońce przez co najmniej 24 godziny. Należy również unikać pływania, stosowania gorącej kąpieli lub zażywania kąpieli parowych przez co najmniej 24 godziny. Należy również unikać stosowania jakichkolwiek produktów złuszczających skórę.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać, żeby pozbyć się niechcianego owłosienia? Efekty depilacji laserowej

Jeśli rozważamy depilację laserową, być może słyszeliśmy, że potrzeba wielu zabiegów, aby pozbyć się niechcianych włosów. Ile zabiegów jest potrzebnych?

Odpowiedź zależy od kilku czynników: rodzaju skóry, leczonego obszaru, jego wielkości i ilości włosów, które chcemy usunąć. Na przykład, jeśli zabieg dotyczy niewielkiego obszaru, takiego jak mały obszar włosów na twarzy, może wystarczyć jeden zabieg. Natomiast w przypadku depilacji całych pleców lub nóg o większych rozmiarach, osiągnięcie pełnych rezultatów może wymagać nawet pięciu lub sześciu sesji.

Niektóre obszary są łatwiejsze do leczenia niż inne, ponieważ mają mniej naczyń krwionośnych i mniej wrażliwą tkankę.

Liczba potrzebnych zabiegów zależy również od tego, ile włosów jest usuwanych przy każdym przejściu wiązki lasera przez powierzchnię skóry. Jeśli podczas jednej sesji zabiegowej wykonywanych jest wiele przejść – a jest to często zalecane – to prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie więcej niż jednego zabiegu, zanim wystąpi zauważalna różnica we wzroście włosów w stosunku do poprzednich wizyt.

Depilacja laserowa – czy istnieją przeciwskazania przed zabiegiem depilacji laserowej? Czy każdy może cieszyć się depilacją laserową?

Proces depilacji laserowej nie jest odpowiedni dla każdego. Skóra pozbawiona włosów z dużą ilością melaniny, niektóre tatuaże i makijaż permanentny są przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu. Ponadto nie zaleca się go diabetykom, kobietom w ciąży oraz osobom, które niedawno przeszły operację na obszarze skóry, który ma być poddany zabiegowi (co najmniej 6 tygodni).

Depilacja laserowa – jakie miejsca można depilować? 

Laserowe usuwanie włosów jest zabiegiem trwałej redukcji włosów, który może być stosowany w leczeniu różnych chorób skóry. Jest najczęściej stosowany do redukcji niechcianych włosów na ciele, ale może być również stosowany do leczenia przebarwień skóry, takich jak plamy starcze lub uszkodzenia słoneczne. Laserowe usuwanie włosów jest zazwyczaj wykonywane na twarzy, bikini, nogach, klatce piersiowej.

Laserowe usuwanie włosów – na kogo działa najlepiej? Zabieg depilacji laserowej

Laserowe usuwanie niechcianych włosów działa najlepiej u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Laser celuje w pigment melaniny znajdujący się w mieszkach włosowych, który absorbuje energię z wiązki lasera i nagrzewa się, aby zniszczyć mieszek. Przy powtarzanych zabiegach, wiązka lasera niszczy więcej mieszków włosowych za każdym razem, co powoduje, że po każdej sesji zabiegowej odrasta mniej włosów.

Zabiegi depilacji laserowej są najbardziej skuteczne u pacjentów o ciemnym odcieniu skóry i grubych, ciemnych włosach, ponieważ usuwają pigment z korzenia mieszka, a nie tylko odcinają końcówkę każdego pasma włosów. Pacjenci o jaśniejszym odcieniu skóry nadal mogą być kandydatami do leczenia laserowego, ale mogą potrzebować więcej niż jednej sesji zabiegowej, aby osiągnąć trwały efekt.

Depilacja laserowa czy tylko dla kobiet? Czy mężczyźni mogą korzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie włosów nie jest przeznaczone tylko dla kobiet. Wielu mężczyzn z niechcianym owłosieniem na twarzy lub ciele decyduje się na zabiegi laserowe, zwłaszcza jeśli mają być widziani w stroju kąpielowym na plaży lub na wakacjach. Laserowe usuwanie włosów może być również stosowane na innych obszarach ciała, gdzie nadmierny wzrost włosów jest niepożądany, takich jak pachy i linie bikini.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.