Ile trwa nauka tworzenia stron www? Strony internetowe Białystok

Strona internetowa to kręgosłup każdej firmy, agencji czy też jakiegokolwiek innego internetowego przedsięwzięcia. Tak na prawdę strony internetowe są wizytówką i mogą przyciągnąć uwagę nie jednej osoby. Warto pamiętać, że strony www powinny być przejrzyste, uporządkowane i nie przesadzone. Tak naprawdę każdy może rozpocząć proces tworzenia stron internetowych. Wystarczy trochę cierpliwości, nauki i zaangażowania, a sukces gwarantowany! Dodatkowo w Internecie można znaleźć niemal wszystkie materiały potrzebne do nauki!

Istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc Ci w stworzeniu własnej strony. Są one doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą szybko i łatwo stworzyć własne strony internetowe!

Na czym polega stworzenie strony internetowej – jak założyć własną stronę www

Kiedy myślisz o stworzeniu strony internetowej, ważne jest, aby zrozumieć, że w rzeczywistości istnieje wiele pracy związanej z uruchomieniem witryny. Proces ten można podzielić na 5 etapów:

  1. Research – sprawdzanie czego potrzebują nasz strony internetowe/sklepy internetowe, co robi konkurencja i jak możemy wyróżnić się z tłumu oraz czego chcą potencjalni klienci.
  2. Indywidualny projekt graficzny – wybór kolorów, czcionek i obrazów, które odzwierciedlają Twoją markę.
  3. Programowanie i kodowanie – pisanie kodu, który będzie zasilał Twoją stronę i sprawi, że będzie ona funkcjonalna. (na tym etapie możemy omówić wykorzystanie gotowych projektów czy też zlecenie tego zadania osobą ze specjalistyczną wiedzą na temat kodowania). Od strony technicznej warto zadbać na tym etapie o pewien szczegół, a dokładniej RWD. Responsywne strony internetowe (RWD) to strony, które dopasowują się i pozwalają na zachowanie optymalnej wielkości okna przeglądarki na wszystkich urządzeniach mobilnych. Poprawiają wygląd i ułatwiają czytanie danych treści.
  4. Optymalizacja SEO – tzw. pozycjonowanie stron to upewnienie się, że wyszukiwarce Google ludzie mogą znaleźć nasze portale internetowe, mogą uszeregować daną stronę internetową w sposób efektywny, tak aby można było szybko znaleźć, tego co oferujemy na swojej stronie. Dobre pozycjonowanie pozwoli na pojawianie się stron www wyżej w wykresach wyszukiwań.
  5. Wdrożenie na wybranym serwerze – upewnienie się, że wszystko działa jak należy.

Tworzymy strony internetowe – ile trwa taki proces?

/Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Jeśli planujesz tworzenie stron internetowych, czas potrzebny na jej stworzenie będzie zależał od tego, jak bardzo skomplikowana jest Twoja witryna. Mała strona z możliwością zarządzania treścią może być stworzona w zaledwie tydzień, ale projektowanie stron www, które są bardziej wymagające zajmuje zwykle nawet około miesiąca.

Jeśli szukasz rozwiązania, które jest bardziej opłacalne i mniej czasochłonne, to sugerujemy skorzystanie z szablonu, który można modyfikować według własnych potrzeb. Cała strona wygląda bardzo estetycznie, jest funkcjonalna i zgodna z wytycznymi Google. Minusem jest to, że jest bardzo podobna do innych stron. Warto jednak poważnie zastanowić się, czy pośpiech jest wskazany, ponieważ lepiej zadbać o to, aby strona była unikalna i jak najbardziej oryginalna – wtedy spodoba się internautom, którzy chętniej będą do niej wracać w przyszłości i ją zapamiętają!

Unikalny projekt strony internetowej jest pożądany, jednak wtedy trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ stworzenie takiej strony trwa około miesiąca, a czasem dłużej! Strony internetowe tworzymy w około 20-30 dni roboczych dla średniej wielkości stron.

Tworzenie stron internetowych – komu zlecić powstanie strony www?

Tworzenie stron www Białystok to bardzo złożony proces. Trudno jest określić ile konkretnie potrwa takie tworzenie stron internetowych, ponieważ zależy to od wielu czynników. Oczywiście wiele zależy od samego klienta, czyli czy ma on gotową wizualizację projektu czy też sam projekt graficzny strony internetowej i jasno określony cel. Trzeba wiedzieć, jaką tematykę powinna mieć strona www, jak powinna wyglądać jej struktura, układ i funkcjonalność. Oczywiście projektowanie stron internetowych samodzielnie będzie lekkim wyzwaniem, jednak warto się nad tym zastanowić.

Mając na uwadze powyższe elementy, jeżeli zdecydujemy się na wynajęcie do pomocy obeznanej w takim temacie to będzie ona brała czynny udział i miała indywidualne podejście, doradzała na każdym etapie, służyła swoją wiedzą i doświadczeniem. Efekty stworzenia danych stron internetowych będą na pewno szybko zauważalne i w krótkim czasie możliwe będzie jej wdrożenie na serwer.

_________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: DCStudio, Freepik

Materiał źródłowy: lubiehrubie.pl, web-development.com.pl, klosinski.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.