Zwiedzanie zoo białystok – odkryj niesamowity świat dzikiej przyrody!

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem o ZOO Białystok – jednym z najpiękniejszych ogródków zoologicznych w Polsce. Poznajcie jego historię, ciekawi mieszkańcy oraz innowacyjne projekty na rzecz ochrony przyrody.

Nowi mieszkańcy ZOO

W ZOO Białystok na stałe pojawiło się kilka nowych mieszkańców. Wśród nich są trzy małe gepardy, które zrobiły niemałą furorę wśród odwiedzających. Gepardy to drapieżniki z rodziny kotowatych, które pochodzą z Afryki i Azji. Są najszybszymi lądowymi zwierzętami na świecie i potrafią rozpędzić się do ponad 110 km/h! Młode gepardy urodziły się w maju tego roku i obecnie rosną pod opieką swojej matki. Małe kociaki można obejrzeć w wybiegu dla gepardów przygotowanym specjalnie dla tych zwierząt.

Ale nie tylko gepardy zagościły na stałe w Białostockim ZOO – pojawiły się też inne gatunki zwierząt: przede wszystkim dwa duże tygrysy bengalskie oraz baktriany wielbłąd dwugarbny ze stepów azjatyckich. Zwierzęta te wprowadziły nieco orientalnego klimatu do parku i cieszą oko widzów swoją naturalną urodą oraz ruchliwością.

Każdego dnia o godzinie 12:00 odbywa się pokarmienie tygrysów, podczas którego pracownicy ZOO tłumaczą interesujące informacje o zwierzętach oraz udzielają odpowiedzi na pytania odwiedzających dotyczące tych majestatycznych kotów.

Wraz z nowymi mieszkańcami ZOO Białystok staje się coraz ciekawszym miejscem na mapie atrakcji turystycznych Podlasia.

Nowi mieszkańcy ZOO

Największy ogród zoologiczny

ZOO Białystok to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, którego historia sięga roku 1928. Obecnie na terenie o powierzchni 64 hektarów znajduje się blisko 2000 zwierząt z całego świata, reprezentujących ponad 300 gatunków. Ogród prowadzi szeroko zakrojone programy badawcze i edukacyjne, a także podejmuje aktywne działania na rzecz ochrony zagrożonych gatunków. Zwiedzający mogą podziwiać nie tylko klasyczne zwierzęta zoo, takie jak lwy czy tygrysy, ale także wiele rzadkich i egzotycznych okazów.

Przyjemność ze zwiedzania ZOO Białystok potęguje piękna sceneria parku krajobrazowego i kortynowy las świerkowy nadającymi ogrodowi niepowtarzalny charakter. Poza tym, ogród oferuje wspaniałe atrakcje dla dzieci i dorosłych, takie jak plac zabaw „Mała Afryka”, przystań żeglarska oraz liczne punkty gastronomiczne serwujące smaczne posiłki i napoje pośród tropikalnej zieleni. To idealne miejsce na rodzinny wypoczynek oraz ciekawa propozycja dla gości miasta Białystok zainteresowanych różnorodną fauną naszej planety.

ZOO Białystok atrakcje dla dzieci

ZOO Białystok to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku. Na terenie ZOO znajduje się wiele atrakcji, które zapewnią rozrywkę i edukację dla najmłodszych.

Przytulne zoo oferuje m.

in. możliwość:

  • Obserwacji zwierząt z całego świata w naturalnym środowisku,
  • Zwiedzania ogrodu botanicznego i poznawania różnych gatunków roślin.
  • Karmienia kóz na wybiegu kontaktowym,
  • Wejścia na pajęczynową wieżę obserwacyjną i podziwiania widoku na zwierzyna

Dla dzieci przygotowane są również specjalne programy: warsztaty edukacyjne oraz zabawy dydaktyczne, dzięki którym mogą jeszcze bardziej poznać zwierzęta i ich życie w dziczy. Warto dodać, że ZOO bardzo dba o komfort swoich odwiedzających – jest tam wiele miejsc piknikowych, plac zabaw czy też przytulny kiosk ze słodyczami i napojami.

ZOO Białystok  atrakcje dla dzieci

Ochrona zagrożonych gatunków

ZOO Białystok to miejsce, które nie tylko zapewnia miłe spędzenie czasu, ale również przyczynia się do ochrony zagrożonych gatunków. Wśród nich znajdziemy między innymi: niedźwiedzie brunatne, wilki szare czy rysie karpackie.

Działania podejmowane przez ZOO Białystok mają na celu przede wszystkim odbudowę populacji tych zwierząt oraz uświadomienie ludziom ich potrzeb i cennych roli w ekosystemie.

Dodatkowo ZOO Białystok prowadzi wiele programów edukacyjnych i propagujących zachowania proekologiczne. Przykładem jest program Adoptuj Zwierzaka, który skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ma na celu zainteresowanie dzieci tematem ochrony zwierząt i ich naturalnego środowiska życia. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu pracowników ZOO Białystok może poszczycić się udanymi projektami dotyczącymi ochrony przyrody.

Ciekawostki o mieszkańcach

ZOO Białystok to jedno z największych zoo w Polsce. Na terenie ponad 60 hektarów można zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt, zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych. Wśród mieszkańców parku znajdują się między innymi lwy, tygrysy, niedźwiedzie brunatne, nosorożce białe, hipopotamy nilowe czy alpaki. Ponadto ZOO Białystok jest domem dla wielu rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt, np. oryksa algierskiego czy jastrzębia czubatego.

Ciekawostki o zwierzętach z ZOO Białystok są niezliczone! Wiele z nich można poznać dzięki całorocznym pokazom edukacyjnym organizowanym dla odwiedzających. Dowiesz się na przykład, że hipopotam potrafi utrzymać swoje ciało pod wodą przez około pięć minut bez oddychania albo że lwie samiczki polują razem – każda spełnia inny rolę: jedna pnie się do drzewa i czeka aż ofiara uciekając na nią wpadnie, druga zaś wybiera korzystne położenie i atakuje ze strony przeciwnej niż pierwsza lewica.

Ciekawostki o mieszkańcach

Podsumowanie

ZOO Białystok to miejsce, w które warto się wybrać. Wśród wielu atrakcji znajdziemy tu wiele gatunków zwierząt, w tym niektóre rzadkie i zagrożone. Odwiedzający mogą również uczestniczyć w pokazach karmienia i prezentacjach edukacyjnych, co pozwala lepiej poznać zwierzęta i ich zachowania. Dobrej jakości infrastruktura oraz opieka nad zwierzętami sprawiają, że ZOO Białystok z pewnością zasługuje na uwagę.

Zwiedzanie zoo białystok – odkryj niesamowity świat dzikiej przyrody! – FAQ

Czy ZOO Białystok jest otwarte przez cały rok?

Tak, Zoo Białystok jest czynne przez cały rok. Otwarcie na zwiedzających w godzinach letnich następuje o 9:00 a zimowych – o godzinie 10:00. Ostatnie wejście odbywa się na godzinę przed zamknięciem.

Jakie zwierzęta są najwięcej polecane do zobaczenia w ZOO Białystok?

Zoo Białystok oferuje bogatą kolekcję dzikiej przyrody i wystarczy odrobina cierpliwości by udało nam się ujrzeć prawdziwe skarby możliwe do podziwiania tylko tutaj, Przyrodnicze ogrody znajdującego się między innymi polskich rasy koni np. konia żubska.

Czy ZOO Białystok ma miejsca parkingowe?

Tak, Zoo posiada dodatkowe opłaty outdoor parkingowy oraz indoorowy

Jak wygląda sytuacja dotycząca zakupu bilety i ich cen?

Bilety można nabywać zarówno stacjonarnie przy kasach jak również online. Wszelkie informacje dostępne są bezpośrednio na stronie internetowej zoo bialystok.pl

Cena biletu dla dorosłej osoby to łącznie X zł za dorośliych a zniżkowana cena wynosi X/2. Jeśli chodzi o dzieci (w wieku od 3 do 18 lat) to kosztuje will wynosić X zł a bilet ulgowy stanowił będzie połowę tej kwoty.

Czy ZOO Białystok oferuje atrakcyjne możliwości spędzenia czasu dla dzieci?

Oczywiście, Zoo Białystok to wspaniałe miejsce na rodzinny wypad z dziećmi czy wyjazd szkolny. Istnieje tutaj dodatkowe wyposażenie placów zabaw oraz sklepy z upominkami takie jak koszulki, miseczki lub kubki. Ponadto, Stacje edukacyjne na przykładzie Warna Azarasławowo pozwalają uzyskać ciekawe informacji na temat specyfiki każdego gatunku i dowiedzieć się czegoś więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.